Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlandı

Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi Üyelerinin Düzenlediği Programda Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlandı

Çankırı Belediyesi, Birleşmiş Miletler Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin 30. yıldönümünü kutladı. Çocuk Meclisi üyelerinin düzenlediği programda, çocuk hakları ile ilgili pankartlarda yer aldı. Çocuklara yine en büyük destek ailelerinden geldi. 

 

Çankırı’da çocuklar, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla düzenlenen programda bir araya geldi. Belediye Çocuk Meclisi’nin Yunus AVM’de gerçekleştirdiği etkinliğe katılan çocuklar, eğitim, sağlık, yaşama, barınma, fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi birçok haklarını büyüklerine bir kez daha hatırlattı. En büyük haklarının “çocuk olma hakkı” olduğunu vurgulayan çocuklar yüz boyama, masal anlatısı, kukla gösterisi ve balon oyunları gibiçeşitli etkinliklere de katıldı. Çocuklara yine en büyük desteği aileleri verdi. Gönüllü anneler, etkinlik süresince çocuklar için balonlar hazırlayarak çocuk hakları broşürü dağıttı. Babalar ise çocuklarla birlikte etkinliklere katıldı.

 

Çocuk haklarına farkındalık ve bilinç oluşturmak için düzenlenen etkinliğe katılan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, çocuklarla tek tek ilgilenerek “Dünya Çocuk Hakları gününde meclis olarak böyle bir etkinlik düzenledik. Gelecek onların, hak vermekten ziyade onlar için çabalıyoruz. İyi bir gelecek için emanetlerine bugünden sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bu etkinliklerimiz devam edecek. Çocuklarımız içinde bir proje ekibi oluşturacağız. Gelecekte nasıl bir Çankırı görmek istiyorlarsa onunla ilgili bir proje hazırlayacaklar. Tüm çocuklarımızın Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

Aktivite Görselleri