29 Temmuz 2011 tarihinde “Alışverişin Merkezi” sloganıyla hizmete açılan Yunus AVM 32.180m² kapalı ve 20.000 m² kiralanabilir alana, 400 araçlık  otoparka, 7D’li ve 4 salonlu sinemaya, food court alanına ve çeşitli sektörlerden 100‘ e yakın mağazaya sahiptir. Yunus AVM restoranları, sineması, süpermarketi ve mağazalarından, ziyaretçilerinin tümünün keyifli anlar geçirmesini sağlayacak etkinliklerine kadar her şeyiyle açıldığı günden beri Çankırı’da parlayan bir yıldız olmuştur.

Her gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında ziyaretçileri ile buluşan Yunus AVM’nin tecrübeli yönetim kadrosu müşteri memnuniyetini maksimum ölçüde sağlayarak, uluslararası kalite ve standartlara uygun hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.

Yunus AVM sahip olduğu aydınlık ve ferah iç mekanı, özgün mimarisi, eğlence ve yaşam alanlarının yanı sıra bir çok özel markayı da Çankırı‘ya ilk kez getiren yer olmuştur. 2.500 m² satış alanı ile Yunus Marketler Zinciri, 1.400 m² ile LC Waikiki,Defacto, Hummel,Mavi, Gratis, Hatemoğlu, Colins, Flo, Penti,Hd İskender, Burger King,Dominos Pizza ana kiracıları arasındadır.