Özel Günler Özel Eller Festivali Gerçekleştirildi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi ile Eğitim ve Topluma Hizmet Topluluğu işbirliğinde düzenlenen 10-16 Mayıs Özel Gereksinimli Bireyler Haftası kapsamındaki "Özel Günler Özel Eller" Festivali Yunus Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerinin farkındalık amacıyla oluşturdukları dokumacılık, baskı ve boyama, origami, zekâ oyunları, masa oyunları, yarışmalar, sihirbazlık, ritim araçları, deney standı vb. gibi etkinlik atölyeleri ile animasyon etkinlikleri ile başlayan festival Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulu 12. sınıf öğrencisi Otizmli Alper Geyik'in mini piyano dinletisi ile devam etti.

Festivalde bir konuşma gerçekleştiren Çankırı Karatekin Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. İsmail Özcan: “Bugün burada toplum olarak farklılıklarımızı bilmek ve farkındalığımızı arttırmak için çok önemli bir etkinliği gerçekleştirmekteyiz.” dedi.

Festival, aralarında Mozart gibi ünlü müzisyenlerin de yer aldığı, doğadaki tüm sesleri referanssız olarak notaya dökebilen, bu alanda dünyadaki 664 kişiden biri olan ve bu alanda en yüksek puana sahip üstün yetenekli otizmli savant birey İskenderun Teknik Üniversitesi Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Buğra Çankır’ın piyano resitali ile tamamlandı.

Aktivite Görselleri