ÇANKIRI YUNUS AVM KATKILARIYLA KARADAYI İLKOKULU VE ORTAOKULUNDA KÜTÜPHANE AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türk Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Çankırı Şubesi tarafından Çankırı Valiliği, Çankırı Belediyesi ve Yunus AVM’nin katkıları ile Karadayı İlkokulu ve Ortaokuluna yapılan kütüphanenin açılışı 25 Ekim 2013 Cuma günü gerçekleştirldi.

Vali Vahdettin Özcan, okul bahçesinde yapılan törende yaptığı konuşmada, kütüphanenin öğrenciler için çok önemli olduğunu söyledi.

Güzel binalar, güzel mekanlar yapılabileceğini fakat bu binalara ruh vermenin önemli olduğunu vurgulayan Vali Özcan,  “Bu mekanlara hayat vermek için çalışıyoruz. Ne kadar fazla kitap okuyan olursa, o kadar iyi olur. Mutlaka kitap okuyun. Faydasını ileride göreceksiniz” dedi.

Çankırı Belediyesi Başkan Vekili Rafet Alemdar da belediye olarak her zaman eğitime destek vermeye hazır olduklarını söyleyerek, “Eğitime her daim destek oluyoruz ve olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek ise okulda 120 öğrenci bulunduğunu ifade ederek, “Biz görevimizi yaptık. Şimdi sıra sizde, yarından itibaren iş size düşüyor” diyerek, okulda en çok kitap okuyan öğrencinin ödüllendirileceğini belirtti.

Türk Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şube Başkanı Zeynep Dinç, Çankırı’nın çeşitli alanlarında oluşturdukları kitap kumbaraları ile köy okullarındaki öğrenciler için kitaplar topladıklarını ifade ederek, “Oluşturduğumuz kütüphanemize 900 kitap bağışladık. Kitap kumbarasında toplanan kitaplarımızla kütüphaneler oluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin hızla geliştiğinin altını çizen Zeynep Dinç, gelişen Türkiye’nin evlatlarının da bu hıza ayak uydurması gerektiğini belirterek, “Bu hıza ayak uydurabilmek için donanımlı olmalısınız. Bu kitapları okuyun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Aktivite Görselleri